Haber

Aile Okulu Projesi kapsamında 2 ayda 525 bin kişi eğitim aldı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “aile içi iletişim”, “ahlaki gelişim”, “bağımlılıklarla mücadele” üzere derslerin sunulduğu Aile Okulu Projesi kapsamında 2 ayda 525 bin 898 bireye eğitim verildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, aile pahalarını merkeze alan 44 saatlik eğitim setinin ailelerin hizmetine sunulduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde, ağustosta 81 vilayette başlatılan Aile Okulu Projesi’nin yoğun ilgi gördüğü kaydedildi.

“Projemizden köylerdeki ailelerimiz de yararlanabiliyor”

Açıklamada, görüşlerine yer verilen Bakan Özer, toplumun çekirdeğini oluşturan aileyi çok boyutlu destekleyecek bir eğitim paketi hedefiyle Aile Okulu Projesi’ni hayata geçirdiklerini söz etti.

Özellikle global akınlara karşı aile yapısını sağlamlaştıracak bu projenin içeriğini daima güncellediklerini belirten Özer, şunları kaydetti:

“Değerlerimizi merkezine alan eğitim paketinde aile içi bağlantı, ahlaki gelişim, toplumsal ve duygusal marifet gelişimi, sağlıklı beslenme, bağımlılıklarla çaba, çatışma ve gerilim idaresi, şuurlu ve inançlı teknoloji kullanımı, birinci yardım, trafik bilgisi ve etraf şuuru üzere çok boyutlu ders paketleri bulunuyor. 18 Ağustos’ta Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayesinde kurslarımızı 81 ilde eş zamanlı olarak başlattık ve projeyi de ‘Aile Okulu’ olarak isimlendirdik. İki ay üzere kısa müddette 525 bin 898 vatandaşımız aile okulu projesinden yararlandı.”

Projeden köy ömür merkezi üzerinden köylerdeki ailelerin de yararlanabildiğini belirten Özer, 2022 yılı sonuna kadar 1 milyon veliye, 2023 yılında ise 2,5 milyon veliye bu hizmeti sunabilmeyi amaçladıklarını lisana getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu