Haber

AK Parti Milletvekilleri Filistin’de Toplantı Yaptı

Akdeniz Parlamenter Meclisi (AKDENİZ-PA) Türkiye Kümelenmesi Lideri ve AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, “Türkiye olarak Filistin halkıyla dayanışmamızı ve Filistin davasına desteğimizi en güçlü şekilde sürdüreceğiz.” söz konusu.

AKDENİZ-PA’nın düzenlediği Orta Doğu Yüksek Düzeyli Misyon toplantıları kapsamında Filistin’e gelen Uslu ve AK Parti İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, Ramallah’ta Filistin Başbakanı Muhammed Ştiyye ve Millet Meclisi Başkanı Ruhi Fettuh ile bir araya geldi.

Toplantıda “bölgesel barış, bölgesel kalkınma, Filistin meselesi ve Kudüs’ün statüsü, mültecilerin gönüllü ve inançlı geri dönüşü” konularının ele alındığı belirtildi.

AKDENİZ-PA heyetinin de hazır bulunduğu toplantıda bölgesel istikrar için “Filistin’in haklı davasının yanında olmaya devam ettiklerini” kaydeden Uslu, “Türkiye olarak Filistin halkıyla dayanışmamızı ve Filistin halkına desteğimizi sürdüreceğiz.” Filistin davasının en güçlü şekilde savunulması.” sözlerini kullandı.

Toplantıya ilişkin bilgi veren Uslu, “Kudüs’ün özgürleştirilmesi, 1967 sınırları, Doğu Kudüs’ün başkenti olduğu bir Filistin devletinin kabulü de dahil olmak üzere Filistin davasına güç katmamızı bir kez daha konuştuk” dedi. dedi.

Filistin’deki görüşmelerinin ardından karayoluyla İsrail’e geçen Akdeniz-PA heyeti, Birleşmiş Milletler (BM) yetkilileri, İsrail Parlamentosu Başkanı Amir Ohana ve Batı Kudüs’teki parlamenterle görüşmelerini sürdürüyor.

Heyet, AKDENİZ-PA’nın düzenlediği program kapsamında ilk toplantısını Ürdün’ün başkenti Amman’da gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu