Haber

Akademisyen; “Gençlerle gidecek çok yolumuz var”

Sivas Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkanı Adayı Hilmi Alım, sohbet programında Milli Türk Talebe Birliği’nin genç üyeleriyle bir araya geldi.

Programda Bilgin’in yanı sıra; AK Parti Sivas İl Başkanı Av. Yusuf Tanrıverdi, Merkez İlçe Başkanı Muhammed Burak Kuruçay, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya ve Milli Türk Talebe Birliği Sivas İl Başkanı Sergen Yavuz ile çok sayıda davetli katıldı.

İlgili Makaleler

Programda ilk konuşan Milli Türk Talebe Birliği Sivas İl Başkanı Sergen Yavuz, “Önümüzde 31 Mart Yerel Seçimleri olduğunu biliyoruz. Mevcut Belediye Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla ilimizden Belediye Başkanı Adayı olarak aday gösterildi. Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) olarak sadece kendimize ve örgütümüze değil, ilimizin tüm gençliğine ve gençlik çalışanlarına gereken önemi veren Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e de yol arkadaşı olmak istiyoruz. Gençliğe gece gündüz destek ve hizmet ettiğini belirterek, “Seçimlerde ona destek olmak bizim görevimizdir.” söz konusu.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muhammed Burak Kuruçay, “Önümüzde önemli bir seçim var. Burada ilk kez oy kullanacak kardeşlerim var. Hepinizin duasını ve desteğini istiyoruz. Elbette hepinizin bildiği ve medyadan da takip ettiği gibi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gençler için çok ciddi çalışmalar yapıyor. Seçilme yaşını 18’e indiren ilk siyasi parti bizdik. Size önünü açan siyasi lider Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dı.” Sanki konuşuyordu.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, “İnşallah 31 Mart’ta Belediye Başkanlığı seçimi olacak. Belediye Başkanımız Hilmi Bey gerçekten 5 yılda gençlere çok büyük hizmetler verdi. Gençlere çok önem verdi. İnşallah sizlerle birlikte sahada olacağız” dedi. sözlerini kullandı.

Daha sonra konuşan AK Parti Sivas İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi, “Sivas Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Sivas’ta gönüllü belediyeciliğin öncülerinden biridir. Verdiği hizmetler ortada, gençlere ne kadar önem verdiği ortada. Belediyemizin burada heyecan merkezleri var. Kütüphaneler var. Gençlere yönelik pek çok hizmet var. Hepinizi heyecan merkezlerine bekliyoruz. Size uygun ortamlar var. İnternet var. Çay ve kahve ikramımızdır. Hilmi Başkanımız sayesinde birçok mahallemizde gençlerimiz için heyecan merkezlerimiz var” dedi. söz konusu.

Belediye Başkanı Hilmi Alım, “Siyasetçiler olarak birçok toplantı yapıyoruz. Birçok programa katılıyoruz. Ama bizim için en anlamlı ve heyecan verici olanı gençlerle yaptığımız programlardır. Çünkü gençlerimizin bize verdiği güç, çalışma şevkimizi artırıyor. Siyasi olarak işgal ettiğimiz yerleri mevki olarak görmeyen bir partinin mensuplarıyız. Bizim için Belediye Başkanlığı millete ve şehre hizmet etmenin bir aracıdır. Bizim için İl Müdürlüğü şehrin sorunlarını takip etme aracıdır. Çünkü iktidarı iktidardan alan değil, iktidarı iktidara veren bir siyaset anlayışımız var.” dedi.

“Milletimiz bize bir emanet verdi” diyen Alım, şöyle devam etti: “Görev süremiz boyunca omuzlarımıza yüklenen emanetin yükünü taşımaya gayret ettik. Pek çok hizmet verdik, pek çok eser ürettik. Kitapçıkta” Söz Verdik, Yerine Getirdik” yazısıyla 5 yıllık bu şehre değer katacak, bu şehre vizyon kazandıracak projelerimizi burada kısaca özetledik. Ancak bu şehrin ve bu ülkenin çok daha büyük çalışmalara, çok daha büyük hizmetlere ihtiyacı var. Biliyorsunuz, 29 Ekim 2023’te Cumhuriyetin 100. yılını kutladık. Ve Türkiye Yüzyılının ilk seçiminde bir kez daha milletimizin huzurundayız. Halkımıza hizmet edeceğiz, milletimize hizmet edeceğiz, milletimize hizmet edeceğiz dedik. ‘İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’ anlayışıyla insan odaklı bir hizmet ve çalışma politikası ortaya koyduk. ‘Gençler için neler yapabiliriz tartıştık. Böyle yapalım demedik, yaptık’ Dayatmayın, gençlere sorduk, gençlik çalışmalarını nasıl yapmalıyız? Gençler için ne tür çalışmalar faydalı olacaktır? Hangi işi yaparsak yapalım gençler bundan memnun olacak. “Buna üzüldük ve bunun için çabalıyorduk.” söz konusu.

Alım, “Sosyal ve kültürel çalışmalar anlamında zorlu bir çalışma süreci geçirdik” dedi ve konuşmasına şu ifadelerle devam etti; “Pandemi ve çalkantılara rağmen gençlerden aldığımız heyecanla gençlerin beklentileri doğrultusunda birçok hizmeti yorulmadan sunduk. Birçok eser ürettik. Şehrin farklı noktalarına getirdiğimiz ‘Heyecan Merkezleri’, kültürel çalışmalar, sosyal çalışmalar, üniversite çalışmaları, gezi programları gençlere yönelik faaliyetlerdir. Gelecekte de devam edecek çalışmalar var. Gençlerin kendilerini ifade edebilmeleri, ilham alabilmeleri, medeniyetimizi inşa edebilmeleri, kendilerini daha iyi yetiştirebilmeleri için ne gerekiyorsa hep birlikte yapacağız. Onun için biz yaptık diyoruz, eserler ürettik, hizmetler verdik, bunu iyi anlatarak Sivas’ta Türk Yüzyılını inşa etmek bizim elimizde. Bu noktada MTTB’li gençlerle birlikte davamızı, mücadelemizi, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı ev ev, kapı kapı gençlere anlatacağız. Bu milletin en güvendiği cumhurbaşkanı, en güvendiği takımı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yoldaşları AK Parti ekipleridir. Yeter ki insanımıza dokunalım, yeter ki insanımızın gönlünü kazanacak işler yapalım. Faaliyetler yapalım. Milletimizin duaları her zaman bizimle. Sevgili gençler, sizlerle birlikte yürüyeceğimiz daha çok yolumuz var.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu