Haber

Ali Koç başkanlığa aday olmayacağını açıkladı

Kulüp Yüksek Konseyi Konseyi’nin (YDK) Şubat ayı Olağan toplantısı Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

F.Bahçe Başkanı Ali Koç, yaptığı açıklamayla başkanlıktan ayrılacağını resmen duyurdu.

İlgili Makaleler

Koç, Meclis’te yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Başkanlığımın devamına olan güveninizden dolayı teşekkür ediyorum. Onur duydum, gurur duydum ama Allah’ın izniyle Haziran ayında yeni bir cumhurbaşkanımız olacak. Başkan adaylarının bir an önce adaylıklarını açıklamaları ve iletişime geçmeleri gerekiyor. Yardım etmeye hazırım.

Ali Koç, başkanlığa aday olmaya hazırlanan Saran hakkında şu açıklamayı yaptı:

Saadettin Saran’a haksızlık yapılıyor. Sayın Saran bir dönem daha devam etmem gerektiğini söyledi. Kendisine devam etmeyi planlamadığımı söyledim. O yüzden aday olarak ortaya çıkmasının iyi olacağını söyledim. Her toplantıda aday olursam çekileceğini söylüyor. Bu son derece cesur ve şeffaf bir yaklaşımdır. “İmza toplayın, bilgileri sizinle paylaşın” dedik. Lider adayı olmak isteyenlerin imza toplaması ve harekete geçmesi gerekiyor. Sağlayabileceğimiz tüm yasal bilgileri sağlayacağız. Şu anda tek adayımız Saadettin Saran.

Ali Koç kimseye destek vermediğini söyledi.

Kimseyi desteklemiyoruz. Adaylar öne çıksın, bu şampiyonluk yarışını etkilemez. Hem şampiyonluğa koşabiliriz hem de demokrasi şölenimizin tadını çıkarabiliriz. İmza toplandıysa bilgimiz dahilinde ve uygun gördüğümüz süreç dahilinde yapılmıştır. Saadettin Saran’a haksızlık etmeyin, bilgimiz vardı.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu