Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi Karavan Parkı Yapıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı’nda şehre gelen yerli ve yabancı karavan tatilcilerinin daha inançlı ve konforlu bir bölgede konaklayabilecekleri ‘Karavan Parkı’ Projesi’ni başlattı. Minicity’nin arkasındaki alana inşa edilen Karavan Parkı, 50 karavan kapasiteli olacak.

Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’ne son yıllarda karavanla seyahat eden tatilcilerin yoğun ilgisi sonucunda sahile yakın birçok cadde ve sokakta otopark oluştu. Bunun üzerine harekete geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı İlçesi Arapsuyu Mahallesi’nde elektrik, altyapı ve sosyal donatı alanlarının yer alacağı 50 karavan kapasiteli Karavan Parkı projesini başlattı.

PLAJDAN 400 METRE MESAFEDE

Son dönemde Konyaaltı Sahili ve çevresinde kervan araçlarının yoğunluğunun artması, cadde ve sokaklarda kontrolsüz park sorunu yaşanması ve bunun trafik akışını olumsuz etkilemesi sonucu yeni bir karavan park alanı oluşturulmasına karar verildi. Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı toplantısında. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yatırımlar Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma ile Arapsuyu Mahallesi’nde 6 bin 500 metrekarelik alanda yapılaşma faaliyetleri başladı. Konyaaltı sahiline 400 metre uzaklıkta olan bölge, toplu ulaşıma ve alışveriş merkezlerine de yakın.

MUTFAK, BÜFE, ÇAMAŞIRHANE OLACAK

50 kervan araç kapasiteli otopark alanı, karavanların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak elektrik ve sıhhi tesisat altyapısına da sahip olacak. Ailelerin gönül rahatlığıyla konaklayabileceği Karavan Parkı’nda büfe, çamaşırhane, mutfak, banyo ve tuvaletler olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

melikgazi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu