Ekonomi

ARK Invest ve 21Shares dijital varlık ETF’lerini başlatacak

Dijital varlık alanında önemli bir gelişme olarak ARK Invest ve 21Shares, dijital varlıklara yatırım seçeneklerini artırmayı amaçlayan bir borsa yatırım fonu (ETF) paketi başlatmaya hazırlanıyor. Duyuru, paydaşın beş ETF aracılığıyla Bitcoin’e (BTC) yatırım yapması ve eter (ETH), vadeli işlem sözleşmelerine maruz kalmayı sağlayacağını ortaya çıkardı. Çalışmaların önümüzdeki hafta Chicago Board Options Exchange’de (CBOE) işlem görmeye başlaması planlanıyor.

ETF paketi, Cathie Wood liderliğindeki ARK Invest’in kriptoya özgü içgörülerden, geleneksel göstergelerden, zincir içi sinyallerden ve kriptoya özgü deneyimlerden yararlanmaya yönelik daha geniş bir stratejisinin parçası. Amaç, BTC ve ETH vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yaparak uzun vadeli sermaye kazançları elde etmektir. Ancak bu ETF’lerin spot BTC’ye doğrudan yatırım sunmayacağını unutmamak önemlidir. Bunun yerine BTC fiyatına maruz kalmak isteyenler için başka yatırım biçimleri öneriyorlar.

Ortaklık, vadeli işlemlere dayalı ETF’lerin yanı sıra “ARK 21Shares Blockchain ve Dijital Ekonomi İnovasyon ETF’si” planlarını da duyurdu. Bu çalışma özellikle blockchain endüstrisindeki halka açık şirketlerin hisse senetlerine yatırım yapacak ve yatırımcılara bu yeni gelişen dal hakkında kapsamlı bir bilgi sunacak.

Hareket, ARK Invest ve 21Shares’in 12 Ekim’de S&P Bitcoin Endeksi’ni takip etmek için tasarlanmış bir Bitcoin ETF başvurusunda bulunmasının ardından geldi. Bu ürün yatırımcılara yöneliktir. Bitcoin’in Fiyat hareketlerine doğrudan maruz kalmayı amaçlamaktadır. Son gelişmeler, geleneksel yatırımcılar için çeşitli kripto yatırım seçenekleri sunmaya olan ilginin arttığına işaret ediyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu