Haber

Aşırı yağış alan bölgelere anında müdahale ediliyor

İZSU ve itfaiye grupları yağış nöbetinde

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü takımları, kentte şiddetli yağışların ömrü olumsuz etkilememesi için tüm kritik bölgelerde tedbirlerini aldı. Takımlar çok yağış nedeniyle taşkın ve su birikmesi yaşanan noktalara itfaiye takımlarının de takviyesiyle süratli bir halde müdahale ediyor. İZSU Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada yaklaşık 200 noktadaki yatırımlarla kronik hale gelen su baskınlarının bu sefer yaşanmadığını, tespit edilen 25 noktanın ise en kısa müddette çözüleceği belirtildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi takımları öğlen saatlerinden itibaren yaşanan şiddetli yağışın yaratabileceği olumsuz tesirlere karşı harekete geçti. Yağış öncesi alınan tedbirlerin yanı sıra ızgara paklık ve pompa grupları olmak üzere yaklaşık 1500 İZSU işçisi ve 150 itfaiye çalışanı muhtaçlık duyuulan bölgelere anında müdahale ediyor.

Ayrıştırma projelerinin bittiği yerlerde sorun yaşanmadı
İZSU Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada yaklaşık 200 noktadaki yağmur suyu ayrıştırma ve dere ıslahlarına yönelik yatırımlarla kronik hale gelen su baskınlarının bu defa yaşanmadığı lisana getirildi. Tespit edilen 25 noktanın ise en kısa müddette çözüleceği belirtildi. İZSU Genel Müdürlüğü, su taşkınlarına son verecek projelerini kent genelinde sürdürüyor. Kent genelinde tamamlanan ve devam eden dere ıslah ve paklık çalışmalarının yanı sıra Emek ve Maltepe Mahallesi’nin de içinde bulunduğu 200’e yakın kritik noktada 220 kilometrelik yağmursuyu kanalı inşa eden İZSU, 270 kilometrelik sınırın imalatlarına devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu