Ekonomi

Atossa Therapeutics yeni yönetim kurulu üyesini atadı

SEATTLE – Başta meme kanseri olmak üzere onkoloji tedavilerinde uzmanlaşmış klinik aşamadaki bir biyofarmasötik şirketi olan Atossa Therapeutics, Inc. (NASDAQ: ATOS), Pazartesi günü Dr. Tessa Cigler’in yönetim kuruluna derhal atandığını duyurdu. New York’taki Weill Cornell Meme Merkezi’nde tıbbi onkolog ve klinik araştırmacı olan Dr. Cigler, şirkete hasta bakımı ve klinik çalışmalar konusunda kapsamlı deneyim kazandırıyor.

Atossa Başkanı ve CEO’su Steven Quay, Dr. Cigler’i ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kendisinin daha etkili ve tolere edilebilir meme kanseri tedavilerine duyulan acil ihtiyaç konusunda ilk elden bilgi sahibi olduğunu vurguladı. Dr. Cigler’in atamasının, şirketin şu anda dört Faz 2 çalışmasında yer alan ve yılın ikinci yarısında iki çalışmadan birincil veriler beklenen bir ajan olan (Z)-endoksifen’in devam eden gelişimini desteklemesi bekleniyor.

Dr. Cigler, Atossa’nın meme kanserini önleme ve tedavi seçeneklerini iyileştirme misyonuna katılmaktan duyduğu heyecanı paylaşarak (Z)-endoksifenin hasta bakımını dönüştürme potansiyelini vurguladı. Harvard College’dan lisans, Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden yüksek lisans ve Harvard Halk Sağlığı Okulu’ndan Halk Sağlığı yüksek lisans dereceleri bulunmaktadır. New York Presbyterian Hastanesi Weill Cornell Tıp Merkezi’nde ihtisasını ve Dana-Farber Harvard Kanser Merkezi’nde bursunu tamamlamıştır.

FDA onaylı Seçici Östrojen Reseptör Modülatörü (SERM) tamoksifenin en aktif metaboliti olan (Z)-endoksifen, Faz 1 ve küçük Faz 2 çalışmalarında umut vaat ettiğini göstermiştir. Atossa’nın tescilli (Z)-endoksifen oral formülasyonu, karaciğer metabolizmasını ve mide asidi dönüşümünü atlayarak meme kanserinin önlenmesi ve tedavisi için potansiyel olarak iyi tolere edilen ve etkili bir seçenek sunmayı amaçlamaktadır.

Bu duyuru Atossa Therapeutics, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu