Haber

Beylikdüzü’nde elektrik kablolarına sıkışan kamyon 3 direği büktü

Beylikdüzü’nde elektrik kablolarına sıkışan kamyon 3 direği büktü

Beylikdüzü’nde ilginç olay 3 elektrik direği eğildi

İlgili Makaleler

İSTANBUL – Beylikdüzü’nde seyir halindeki bir kamyon, elektrik kablolarına takılıp kabloları kırarak 3 demir direğin bükülmesine neden oldu. Olayın ardından elektrik kablolarında meydana gelen patlamalar vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedilirken, bir vatandaş, “Dışarıya çıktık ve soldaki direk hamur gibi yerde yatıyordu.”

Olay, dün akşam Beylikdüzü Yakuplu Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre caddeden geçen kamyon, direklere bağlanan elektrik kablolarına sıkıştı. Kamyonun bağlı olduğu kablolar koparken, 3 direk de doğal olarak eğildi. Kablolarda patlama meydana geldi. Olayda herhangi bir ölüm ya da yaralanma yaşanmazken, kablolarda meydana gelen patlama ve kıvılcımlar vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldı.

Olayın yaşandığı yerde esnaf olan Mehmet Uyar, “İçeride çalışırken bir ses duydum. Başımı çevirdiğimde üstteki elektrik direğinden buradaki aracımıza kıvılcımlar düştü. O araçla dışarı çıktık” dedi. endişe ve soldaki direk hamur gibi yerde yatıyordu. Plastik eriyormuş gibi yerde yatıyordu. Sonra diğer direğin üzerinde görünmüyordu.” “Bir şekilde düştü. Kablolar yere düştü ve alev aldı. Sağa sola baktık ama çok geç geldiler. Burada en ilginci direklerin hamur gibi yere çökmesi.” söz konusu.

Olaya tanık olan bir diğer vatandaş Adem Tombulca ise tırın kablolara çarptığını belirterek, “Burada tır römorku elektrik kablolarına çarpıp devirdi. Aslında kablolar yer altına alınıyordu ama götürülmedi. Burada, bu trafikte kamyonlar sıkıntı yaratıyor, bunun önüne geçilirse yeterli olur.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu