Haber

Bloomberg: Rusya ve Suudi Arabistan, Biden’ın planlarını bozmak için ‘ittifak’ kurdu

Bloomberg yazarları Ziad Daoud ve Courtney McBride, ABD’nin 2020’de OPEC üyeleri arasındaki fiyat anlaşmazlığında ‘barışçıl’ rol oynadığını hatırlatırken, bugün Washington’ın ittifak katılımcıları için ‘hedef’ haline geldiğini vurguladı.

BİDEN’İ İSTEYİN

Yazarlar, ” Suudi Arabistan-Rusya petrol ittifakı, ABD ekonomisi ve hatta Başkan Joe Biden’ın yeniden seçilme kampanyası için her türlü soruna yol açma potansiyeline sahip. Biden geçen yaz petrol üretimini artırmak için Suudi Arabistan’a gittiği için OPEC+’nın ikinci ham petrol üretimini kısma kararı sadece bir başlangıç ​​olabilir.Fişlerini kullandı.

Daoud ve McBride, Rusya ve Suudi Arabistan liderliğindeki güçlenen OPEC+ kümesinin petrol fiyatları için alarm zillerini çaldığını, enflasyonu körüklediğini ve resesyon risklerini artırdığını vurguladı.

2 Nisan’da açıklanan petrol üretimini kısma kararının petrol fiyatlarını varil başına yaklaşık 5 dolar artırdığını hatırlatan yazarlar, OPEC’in iddialarına göre üretim kesintilerinin bu yıl içinde arz açığını daha da açacağını kaydetti. “Bu, enflasyonun daha yüksek olacağı ve durgunluk risklerinin normalden çok daha yüksek olacağı anlamına geliyor. Çünkü enerjiye daha fazla harcayan tüketicilerin diğer ihtiyaçlar için daha az parası olacak.”görüşünü paylaştı.
 

ipsala-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu