Haber

Bursa’da zeytinlikte 4 ayrı yangın çıktı

Bursa’da zeytinlikte 4 noktada daha yangın çıktı. Yangınlar itfaiye ve orman ekipleri tarafından söndürülürken, polis sabotaj ihtimali üzerine geniş çaplı soruşturma başlattı.

Edinilen bilgiye göre, saat 14.30 sıralarında Orhangazi Hürriyet Mahallesi Dereköy mevkiinde üç ayrı noktada yangın çıktı. Zeytinliğin yanındaki çalılıklarda çıkan yangın, zeytinliğe de sıçradı. Haber verilmesi üzerine olay yerine Bursa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ve Orman İşletme Amirliğine bağlı fıskiyeler sevk edildi. Dereköy’de zeytinlik alanında çıkan yangın yaklaşık 15 bin metrekarelik alanda etkili olurken, ekipler 3 noktada çıkan yangını kontrol altına aldı. Ekipler söndürme çalışmalarını sürdürürken, bu kez yangın alanına yaklaşık 500 metre uzaklıktaki başka bir zeytinlikte yine yangın çıktı. Bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri, yangını büyümeden kontrol altına aldı. Aynı anda 4 noktada çıkan yangının ardından sabotaj ihtimali üzerinde duran polis, bölgede geniş çaplı soruşturma başlattı.

Vatandaşlar ise hem kale yolunda hem de Dereköy bölgesinde akşam saatlerinde alkol alan kişilerin şişelerini alana attığını ve bu şişelerin yangına da neden olabileceğini belirtti.

Polis ve itfaiye ekipleri, yangınlarla ilgili incelemelerini sürdürüyor. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu