Haber

Cevdet Yılmaz, Uganda Başbakanı ve Türk Toplumu Temsilcileriyle görüştü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Uganda Başbakanı Robinah Nabbanja ve Türk Toplumu Temsilcileriyle görüştü.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bağlantısızlar Hareketi 19. Devlet ve Hükümet Liderleri Zirvesine katılmak üzere Uganda’ya gitti. Yılmaz ve beraberindeki heyet, Entebbe Uluslararası Havalimanı’nda Uganda Başbakanı Robinah Nabbanja, Türkiye’nin Kampala Büyükelçisi Mehmet Fatih Ak ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Entebbe Havalimanı’nda Uganda Başbakanı Robinah Nabbanja ile bir araya gelen Yılmaz, Türkiye’nin Kampala Büyükelçiliği’nde Türk toplumu temsilcileriyle bir araya geldi. Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2016 yılında Uganda’ya yaptığı ziyaretin ardından iki ülke arasındaki bağlantılarda önemli bir gelişme görüldüğünü ifade etti. İş dünyasının özellikle altyapı inşaatlarında değerli projelere imza attığını belirten Yılmaz, “Son dönemde önemli haberler alıyoruz. İnşallah bunlar gerçekleşir. İki ülke arasındaki ticaret temelini güçlendireceğiz. Bakanlığımızdan ümit ediyorum.” Dışişleri Bakanlığı, karşılıklı destek ve yatırımların kolaylaştırılmasına ilişkin anlaşmaları sonuçlandıracak.” .

İlgili Makaleler

‘GERÇEK İŞİ YAPACAK VE İLİŞKİLERİ GELİŞTİRECEK OLAN SİZSİNİZ’

Üst düzey karşılıklı ziyaretlerle iki ülke arasındaki ilişkilerin daha hızlı gelişeceğini kaydeden Yılmaz, “Burada asıl görev elbette iş dünyamıza düşüyor. Devlet ve hükümet olarak görevimiz uygun ortamı sağlamaktır. , anlaşmalarla ve siyasi ilişkilerle uygun ortamın yaratılmasını ama asıl işi yapacak olan “İlişkileri geliştirecek olan sizlersiniz” dedi.

TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

Uganda’da faaliyet gösteren Türk iş adamlarının soru ve taleplerini de dinleyen Yılmaz, yarın Kampala’da yapılacak olan Bağlantısızlar Hareketi 19. Devlet ve Hükümet Liderleri Zirvesi’nin açılış töreninde Türkiye’yi temsil edecek. iki gün sürer. Zirvede özel konuk olarak devlet ve hükümet liderlerine hitap edecek olan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Uganda Cumhurbaşkanı Yoweri Museveni ve zirveye katılan bazı başkanlarla ikili görüşmelerde bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu