Haber

Çin’deki BASE Jump Turnuvası Sona Erdi

1. BASE atlayışı (serbest düşüş) yapan sporcuların çeşitli görüntüleri

5. BASE atlayışı (serbest düşüş) yapan sporcuların çeşitli görüntüleri

Çin’in güneybatısındaki Guizhou eyaletinde düzenlenen 2023 Uluslararası Yüksek Köprü Ekstrem Sporlar Davet Turnuvası Perşembe günü sona erdi.

Aralarında İtalya, Fransa, Kanada ve ABD’nin de bulunduğu 11 ülke ve bölgeden 20 sporcu, Beipanjiang Köprüsü’nden BASE atlayışı (serbest düşüş) yaptı.

Bir vadi üzerine inşa edilen 565 metre yüksekliğindeki köprü, Guinness Dünya Rekorları tarafından dünyanın en yüksek köprüsü olarak tescillendi.

“Çin’e en az altı kez gittik. Bu bizim BASE atlayışına ilk gelişimiz ama köprü çok güzel. Buradaki tarihi bölge gerçekten çok popüler.”

“Köprülerden de bahsetmek istiyorum. Çok büyükler ve çok yüksekler. Bu beni çok etkiledi. Bütün bu köprüleri görmek tamamlanmıştı. Hayran kaldık.”

“10 yıldır BASE atlayışı yapıyorum. 13 yılda 1000’den fazla paraşütle atlama yaptım. Bu benim Çin’deki ilk atlayışımdı. İnanılmazdı, gerçekten çok eğlenceliydi. Burada harika vakit geçirdik. Köprüden atlamak Son derece keyifli. Böyle köprüler kurabilmenin gerçekten etkileyici olduğunu düşünüyorum.”

Çin’in güneybatısındaki Guizhou eyaletinde yaklaşık 30.000 köprü inşa edildi ve bunların yüzde 92,5’i dağlar ve zirvelerle kaplı. Eyalet şu anda dünyadaki en yüksek 100 köprünün neredeyse yarısına ev sahipliği yapıyor. Devlet de köprülerinin spor ve turizmle bütünleşmesini teşvik etmeye çalışıyor.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Guiyang’dan bildiriyor. (XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu