Haber

Cumhuriyet, Barış Doster’ın yazılarına da son verdi

Para karşılığı haber yapmakla suçlanan Cumhuriyet gazetesi yönetiminin Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Mollaveisoğlu’nu görevden almasının ardından Cumhuriyet Vakfı üyesi Prof. Dr. Barış Doster’in yazılarına da nokta koydu.

Barış Doster’in bugün (17 Haziran) gazetecilik etiği üzerine yazdığı yazısı yayınlanmadı. Cumhuriyet Gazetesi’nden yapılan açıklamada Barış Doster’in yazılarına şu ifadelerle son verildiği duyuruldu:

Prof. Dr. Barış Doster’in Cumhuriyet’te yayınlanan yazılarına bugünden itibaren son verildi. Bu karar; Doster’in yönetim kurulu üyesi olduğu vakıf aleyhine Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı başvuru üzerine verilen karar, Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu’nun aldığı bazı kararlara uymadı. gazetenin yayınlanmasından sorumludur. Okurlarımıza saygıyla duyurulur.”

NE OLDU?

Cumhuriyet gazetesinde, vakıf başkanı avukat Turan Karakaş, eski yazı işleri müdürü Arif Kızılyalı, İdari ve Mali İşler Müdürü Osman Selçuk Özer ve Reklam Müdürü Esra Bozok, geçtiğimiz günlerde bir e-ticaret şirketinden çikolata aldı. 2023 Ocak ayında yürürlüğe giren e-ticaret yasasına aykırı ihbarda bulunmak için borsaya başvurdu. Kutusuna kayıt dışı 500 bin TL aldıkları teziyle suç duyurusunda bulundu. Daha sonra gazetenin genel yayın yönetmeni Tuncay Mollaveisoğlu’nun yazdığı yazı gazetede yayımlanmadı ve Mollaveisoğlu görevden alındı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu