Haber

Edirne’de Asfalt İşçileri Sıcak Asfalt Dökümüne Devam Ediyor

Edirne’de asfalt işçileri yılın en sıcak gününde de sıcak asfalt dökmeye devam ediyor.

Edirne’de belediye fenni işlerinde çalışan asfalt personelleri, sıcakların asfalt mevsimine denk gelmesi nedeniyle ‘ısı’ ile yoğun çaba harcıyor. Hava sıcaklıkları vatandaşları olumsuz etkilerken, sıcak havalardan en çok etkilenenlerin başında asfalt çalışanları geliyor.

170-180 derecede ekmek mücadelesi

Son günlerde El Niño sıcaklığının en yoğun yaşandığı illerden biri olan, termometrelerin 42 dereceyi gösterdiği, sıcaklığın ise 50 derece civarında olduğu Edirne’de personel asfalt dönemi nedeniyle çalışmalarına devam ediyor. 170-180 derecede asfalt döken çalışanlar sıcağa rağmen çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Asfalt döküm işinde çalışanlar, “Çok sıcak, 180 derece ama çalışıyoruz” dedi.

“Gölgede iyiyiz, Allah yardımcısı olsun”

Sabah erken saatlerde çalışmaya başlayan personelin öğle olmadan 42 derece sıcaklıkta ve güneş altında çalıştığını gören vatandaşlardan Hasan Savrul, “Sıcak havalarda 50 derecede asfaltta çalışıyorlar. Bu sıcakta çalışmak kolay değil. Biz gölgedeyiz onlar çalışıyor. Biz gölgede iyiyiz Allah onların yardımcısı olsun” dedi.

Vatandaşlardan Hüseyin Bakar, “Hava çok sıcak, sıcakta yol yapmaya çalışıyorlar. Rekor sıcaklıklarda dışarıda çalışamıyorum. Edirne’nin en sıcak günlerinden biri olan bugün çalışamıyorum. “

Makinaların yetersiz olduğu bölgelerde asfaltta çalışmak zorunda kalan işçiler, kavurucu güneşin yanı sıra asfaltın sıcaklığından da zorluk yaşıyor. – EDİRNE

cinarcik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu