Ekonomi

Facebook’un kurucusu Zuckerberg servetini 1,5 yılda üçe katladı

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde Twitter’a rakip olarak başlattığı Elon Musk ve Threads rekabetiyle gündeme gelirken, şimdi de servetiyle dikkat çekiyor. WhatsApp, Facebook, Instagram ve Threads’in ana şirketi Meta’nın hisselerini artırmasının ardından Mark Zuckerberg’in serveti üç katına çıkarak 116 milyar dolara ulaştı.

2022 YILINDA ÇATLADI

Bloomberg Milyarder Endeksi’ne göre Meta payı 2022’de yüzde 70’ten fazla değer kaybetmişti. Bu çöküşün ardından Zuckerberg’in serveti geçen yılın başındaki 125 milyar dolardan 35 milyar dolara geriledi.

SERVETLERİ 3 KAT ARTTI

Şirketin hisselerinin yükselmesinin ardından Zuckerberg’in serveti 3 kattan fazla arttı. Yeniden 100 milyar doların üzerine çıkan Zuckerberg’in serveti şu anda 116 milyar dolar seviyesinde.

AÇIKLAMASI HİSSEYİ TUTTU

Yılın ikinci çeyreğinde Meta’nın metaverse birimi Reality Labs yüzde 40 kaybetti. Ancak Zuckerberg’in bu alana neden bu kadar yatırım yaptığını açıklamasının ardından Çarşamba günü Meta hisseleri yeniden yükseldi. Analistlerle yaptığı görüşmede Zuckerberg, “Bu çok uzun vadeli bir iddia. Bu iddiada haklı çıkacağımı size garanti edemem. Ama dünyanın gittiği yönün bu olduğunu biliyorum. Bence, dedi.

erganiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu