Haber

İsrail Cezaevleri İdaresi mahkumların toplu transferini artırdı

Esirler Hareketi’nin başkanlarının da aralarında bulunduğu İsrail Cezaevleri Yönetimi’nin, tutukluların toplu olarak farklı yerlere nakledilmesi sürecini artırdığı belirtildi.

Filistin haber ajansı WAFA’nın haberine göre, Filistin hükümetine bağlı resmi kurum olan Mahkumlar Derneği ile sivil toplum kuruluşu olan Mahkumlar Kulübü tarafından yapılan açıklamada, “İsrail Cezaevleri İdaresi’nin kitlesel cezaevlerini artırmaya devam ettiği” kaydedildi. Cezaevlerinde tutulan mahkumların nakil işlemleri.”

İlgili Makaleler

Açıklamada, nakiller sırasında taciz süreçlerinin devam ettiği, çeşitli tacizlere maruz kalanlar arasında ömrünün 44 yılını cezaevinde geçiren Filistinli Nail el-Bergusi’nin (66) de bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, 34’ü kesintisiz olmak üzere toplam 44 yıl tutuklu kalan Bergusi’nin nakil sırasında yaralayıcı saldırıya maruz kaldığı belirtildi.

Her iki kurumdan yapılan açıklamada, 7 Ekim’den sonra Filistinli tutukluların hapishanedeki bölümler arasında nakledilmesi, farklı cezaevlerine nakledilmesi veya tecritte tutulması gibi operasyonlarda artış yaşandığı kaydedildi.

Esirler Kulübü verilerine göre, 7 Ekim’den sonra İsrail güçleri tarafından ev baskınları ve kontrol noktalarında gözaltına alınan Filistinlilerin sayısı 2 bin 470’e çıktı.

İsrail ordusunun askerleri, işgal altındaki Batı Şeria’nın tüm şehir, kasaba ve köylerindeki meskenlere gece gündüz baskın düzenleyerek Filistinlileri gözaltına almaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu