Haber

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile Değişiklik Talebini Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın galip geldiği seçimlerin ardından CHP’de taşlar yerinden oynamaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim yenilgisinin ardından ‘değişim’ ateşini yakarken, istifa çağrılarına kulak asmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kamuoyunun tepkisine, “Herkes bilsin ki ben yüzbaşı olarak geleceğim. gemiyi güvenli bir şekilde limana götürün.”

İMAMOĞLU DEĞİŞİM TALEBİNİN İLİŞKİLERİNİ AÇIKLADI

Bu gelişmelerin ardından dün Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel tesislerinde İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu arasında dikkat çekici bir görüşme yaşandı. Kulise yansıyan bilgilere göre İmamoğlu, yaklaşık 2 saat süren görüşmede Kılıçdaroğlu’na ilişkileri ve değişiklik talebi önerilerini anlattı. İmamoğlu’nun doğrudan kendi adaylığını yükseltmediği ancak seçimlerin yeni bir kişinin başkanlığında yapılmasını önerdiği belirtildi.

KILIÇDAROĞLU’YA “PIAD DEĞİŞİM” ÇAĞRISI

Görüşmede İmamoğlu, Salı günkü grup toplantısında Kılıçdaroğlu’na “Değişimin önünü açacağım” sözlerini bir kez daha hatırlatarak, değişime öncülük etmesini istedi. Ekrem İmamoğlu, aksi takdirde İstanbul’un yerel seçimlerde kaybedilebileceği endişesini dile getirdi.

“BİRLİKTE GELECEĞİZ”

Kılıçdaroğlu’nun hem ülke konjonktürüne hem de yaz aylarında yaşanacak kongre süreçlerine işaret ederek, “Sürece birlikte bakacağız” dediği öğrenildi. Toplantının gündem maddelerinden biri de İmamoğlu hakkında açılan davalar ve siyasi yasak kararına ilişkin süreç oldu.

İKİ İSİM ARASINDA GÖRÜŞ AYRILIKLARI DEVAM EDİYOR

CHP kaynaklarına göre Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasında “baba-oğul” menfaati çerçevesinde bir görüşme yaşandı ancak iki ismin ortasındaki görüş ayrılıkları devam ediyor. Bu anlaşmazlığın temelinde Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu’nun görevini bir dönem daha sürdürmesi ve genel başkanlık tartışmasının yerel seçimler sonrasına bırakılma eğiliminde olmasıdır.

ADAYLIĞA DİKKATİNİ AÇIKLAYACAK

İki ismin somut bir tavır alması için henüz erken olduğu belirtilirken, İmamoğlu’nun tabandan ve parti örgütlerinden gelen değişim talebinin yansımasına göre adaylık konusundaki duruşunu netleştireceği belirtildi.

celikhan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu