Haber

İstihbaratın merkezi Kayseri!

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Haldun Taşan, 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Vedat Öncel, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Bayar Özsoy, Murat Cahit Cıngı, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, MHP Kayseri İl Başkanı Ahmet Bağçovan, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Kurt ve çok sayıda davetli katıldı.

“KAYSERİMİZ ÖĞRENCİ VE ALLAH DOSTLARI ŞEHRİ OLARAK BİLİNİR”

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek önderliğinde Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Başkanı Şaban Kurt’a Kayseri’yi tercih ettiği için teşekkür eden Önder Büyükkılıç, Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nın Kayseri’de düzenlenmesinin son derece isabetli bir seçim olduğunu belirterek, şunları söyledi: , bir de aklın merkezine geldiniz, beğenilmeye geldiniz diyorum. Tabii ki 73 ilimizin ilkini ağırlıyoruz. İnanın omuzlarımızda o kadar büyük bir sorumluluk hissettik ki, bu güzel şehri, Mimar Sinan’ın şehri, Davut El Kayseri, Hazreti Seyyid Burhaneddin, Hunat Hatunlar, Gevher Nesibe Sultanlar’dan şehrimize gelenleri tanıma fırsatı buldunuz. 73 ilde kimlerin emeği geçti bu işe. . Kayseri’miz macarri ulema, makarri evliya, yani âlimler ve Allah dostları şehri olarak bilinir. Hayırseverler şehri olarak bilinir. Her şehre atfedilen bir vasıf elbette var ama takdir edersiniz ki Kayseri’ye ‘işini bilir’ mantığıyla yaklaşırken ticarete önem verdiği ve düzgün çalıştığı da paylaşılıyor. Bu açıdan bakıldığında diğer şehirlere böyle bir yaklaşımın olmadığı anlamına gelmiyor, isteyip istemediğimiz gündeme geldi” dedi.

“SEVGİLİ GENÇLER HAZIRKEN KAYSERİ’NİN KEYFİNİ ÇIKARIN, KAYSERİ SİZDEN”

Kayserili genç yarışmacılara sakatlıklarının iyi geçmesini soran Lider Büyükkılıç, “Sevgili gençler hazırken Kayseri’yi iyi değerlendirin, Kayseri sizden, ülkemiz sizden. Çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz. Gerçekten de çağın gerekliliklerine uygun bu tür anlamlı çalışmalar ve zekamızı işlevsel olarak geliştirme bağlamında önemli çalışmalar hepimiz için ayırt edilemez hale geldi.” Genç yarışmacılara başarılar dileyen Büyükkılıç, Kayseri’nin de bu alanda daha ileriye gitmek için çalıştıklarını ve Büyükşehir Belediyesi olarak desteklediklerini sözlerine ekledi. Lider Büyükkılıç, öğrencilerle tek tek sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

“Kaybedeni Olmayan Bir Turnuva”

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Başkanı Şaban Kurt, “Bu yıl 5.’sini sevgili valimin önderliğinde Anadolu’muzun güzel şehirlerinden Kayseri’de gerçekleştireceğiz. Gökmen Çiçek ve birlikte ev sahipliği yaptı.” Turnuvanın ‘Kaybedeni olmayan bir turnuva’ mottosuna sahip olduğunu ifade eden Federasyon Lideri Kurt, turnuvanın büyük bir katılım ve emekle gerçekleştirildiğini belirterek, Milli Eğitim Bakanlığına, Gençlik ve Spor Bakanlığına, Valiliğe teşekkür etti. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Kayseri ve emeği. bulunan herkese teşekkür etti.

DEPREMDEKİ ÇALIŞMALAR İÇİN KAYSERİ’YE ‘ÖZEL’ TEŞEKKÜR

Kahramanmaraşlı olduğunu ve depremde annesi, ablası ve çok sayıda yakınını kaybettiğini söyleyen Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Lideri Şaban Kurt, hayatta kalanlara şifa ve sabır, vefat edenlere rahmet dileyerek, Vali atadı. Kayseri ve o bölgedeki Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı. Her adımda ilçe belediye başkanları, kaymakamlar ve iş adamlarını gördüğünü belirterek, bunun için özel teşekkürlerini dile getirdi ve turnuvanın Türkiye, iller ve eğitim için hayırlı olmasını diledi.

VALİ ÇİÇEK YARIŞA YÖNLENDİRDİ

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, yarışmacıların bir an önce yarışa başlamak istediğini gördüğünü belirterek, yarışan öğrenci, veli ve öğretmenleri Kayseri’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, yarışın böyle başlaması için konuşmasını noktaladı. mümkün olur olmaz. Turnuvada, Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Başkanı Saban Kurt tarafından, turnuvalarda oynanan tahtadan yapılmış bir oyun da Önder Büyükkılıç’a hediye edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu