Haber

İzmit’in 2. Aşevi ‘Mobil’ faaliyete geçti

KOCAELİ (İGFA)-İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan, şehre hizmet verecek Seyyar Aşevi’ni 2. Hürriyet Aşevi olarak tanıttı.

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Çetin Sarıca, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcıları Sibel Solakoğlu, Seyhan Özcan, Ünal Özmural, İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci, İzmit Belediyesi Makine İkmal Bakım Onarım Müdürü Ahmet Doğan ve Muhtar Servis Masası. Koordinatörü Turgay Oruç da eşlik etti.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Portatif Aşevi tanıtım etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Yeni Portatif Aşevimizi sizlere gururla sunarız. Göreve geldiğimizden beri belediyemizin öz kaynakları ile hizmet alanlarını arttırmaya ve aynı zamanda seferber etmeye çalışıyoruz. Yaşadığımız felaketlerden sonra seferberlik hizmetlerinin ne kadar değerli olduğunu gördük. Zelzele bölgesindeki çalışma arkadaşlarımızın olağanüstü özverisi ile sahra aşevlerimizi hızlıca bölgeye gönderdik.

“MOBİL YAZILIM BÜYÜK BİR TIRDAN OLUŞUYOR”

Göreve gelir gelmez kurduğumuz Aşevimizin deprem bölgesinde verdiği hizmeti görünce ne kadar gerçek bir iş yaptığımızı gördük. O deprem bize ‘Bundan sonraki hizmetlerimizi nasıl daha pratik ve verimli hale getirebiliriz’ diye sordurdu. Beyin Sarsıntısı Eylem Planımız, hizmetlerimizin çoğunu taşınabilir hale getirmeyi içeriyordu. Burada birçoğunu hayata geçirdik. Portatif Aşevimiz artık büyük bir kamyondan oluşuyor. Çok önemli bir kapasiteye sahip Seyyar Aşevimiz var. 4 yıldır servis araçlarımızı almaya çalışıyoruz. Temiz araçlarımızı satın alarak başladık, hepsini siyah plakaya çevirdik. Diğer servis araçlarımızı da peyderpey almaya çalışıyoruz. Portatif Aşevimiz de İzmit Belediyesine bağlıdır. Araç alma konusunda sıkıntı yaşıyor olsak da yine de atık musluklarını kapatarak öz kaynaklarımızla daha ekonomik işler yapmaya devam ediyoruz” dedi.

“2. YAZILIMIMIZI MOBİL OLARAK ŞEHRE GETİRDİK”

Seyyar Aşevimizi büyük bir özveri ve istekle oluşturduklarını belirten Başkan Hürriyet, “İlimize kazandırdığımız bu Seyyar Aşevi, günlük yaklaşık 5 bin ila 10 bin kişiye yemek üretip dağıtabilecek. kurulmuş bir sistemle aşevi ile hemen hemen aynı işleve sahip olacak. İstediğimiz her yerde aynı hizmeti üretecek. “Hizmet üretebileceğiz. Hizmeti vatandaşın ayağına getirebileceğiz. Olası bir afet anında vatandaşlarımızın hizmetine sunabileceğimiz Portatif Aşevimiz 2. aşevimiz olarak hizmet verecektir. Ayazma Mahallemizde yerleşik düzene sahip bir aşevi kurduk. Şimdi ikincisini taşınabilir olarak sunuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu