İş

Konsept Sanatçısı ne iş yapar?

2023 Yükselen Meslekler Listesi, son beş yılda en hızlı büyüyen 15 işi belirlemek için LinkedIn verilerini kullanan bir çalışmadır. LinkedIn’in 15 meslekten oluşan listesine göre birinci sırada Oyun Tasarımcısı (oyun tasarımcısı)Saniye Blockchain Geliştiricisiüçüncü sırada ise Büyüme Uzmanı oradaydı. listede dokuzuncu Konsept sanatçısı bulunur. Peki Konsept sanatçısıbu ne işe yarıyor? Hangi departmanlarda çalışıyor? Hangi beceriler gereklidir? Detaylar burada…

Linkedin listesine göz atın: İşte yükselen işler: LinkedIn’e (2023) göre talep gören, tanınan 15 pozisyon

Bir Konsept Sanatçısı Ne Yapar?

LinkedIn bunu şöyle açıklıyor: “Konsept sanatçıları, bir oyunun veya animasyonun temel stilini belirleyen ve proje için tasarım fikirlerinin nasıl görüneceğini genellikle 2B olarak yaratan görsel sanatçılardır.”

Konsept sanatçısı, bir projenin ilk aşamalarında çalışan bir sanatçıdır. Projenin tasarımı, görsel dünyası ve estetiği hakkında fikirler üretir ve bu fikirleri görsel olarak sunarlar. Bunlar genellikle bir projenin karakter tasarımları, araçlar, makineler, yapılar veya ortamlar gibi görsel unsurlarını içerebilir.

Konsept sanatçıları, yapımcıların, yönetmenlerin ve diğer proje ekiplerinin hayal gücünü destekleyen görsel materyaller oluşturmak için çalışır. Bu görsel materyaller, proje ekibinin fikirlerini daha fazla geliştirmesine ve görselleştirmesine yardımcı olur. Konsept sanatçılar aynı zamanda bir projenin görsel formunu ve estetik algısını belirlemek için de çalışırlar.

Konsept sanatçılar sinema, video oyunları, animasyon, çizgi roman, sanat ve hikaye anlatımı gibi birçok alanda çalışabilirler. Genellikle kurşun kalem, boya, bilgisayar grafik programları ve dijital çizim araçları gibi araçları kullanırlar.

Kısaca konsept sanatçısı, projenin görsel dünyasını ve estetiğini belirleyen ve bu görsel malzemeleri yaratan sanatçıdır.

BECERİLER, BRANŞLAR, İLLER

LinkedIn bilgilerine göre işletme hakkında değerli bilgiler şu şekilde:

  • En yaygın yetenekler:Konsept Tasarımı, İllüstrasyon, Dijital Resim

  • En yaygın bölümler şunlardır:Teknoloji ve Medya, Eğlence Sağlayıcıları, Profesyonel Hizmetler

  • En çok işe alınan pozisyonlar:İstanbul

  • Çalışanların Eğitim Düzeyi:Ön Lisans (%8,7), Lisans (%52,17), Yüksek Lisans ve üzeri (%39,13)

  • Mevcut cinsiyet dağılımı: kadın (%49); Erkek (%51)

  • Bu rolden önceki medyan deneyim yılı:2.6

  • Bu unvanın devredildiği durumlar:illüstratör

  • Uzaktan çalışabilme özelliği:%6,8

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu