Haber

Kremlin: Polonya’nın Beyaz Rusya’da darbeye hazırlandığına dair somut bir bilgimiz yok

Günlük basın toplantısı düzenleyen Peskov, Polonya’da The Times gazetesinde yer alıyor. Belarus gücünü devirmek için hazırlıklar yapılıyoriddiaları değerlendirdi.

The Times’ın haberinde Kesin bir bilgi yok ve tam olarak ne dendiğini söylemek zor.Buna dikkat çeken Peskov, Kremlin’in bu konuda somut bir bilgisinin olmadığını sözlerine ekledi.

“Bir şey açık, o da Minsk ve Moskova’nın pek çok düşmanı ve düşmanı var. Elbette bunların arasında bizim istikrarımıza, Beyaz Rusya’nın istikrarına ve Rusya’nın istikrarına saldırmaktan çekinmeyenler de var.”diyen Peskov, doğal olarak hem Beyaz Rusya’nın hem de Rusya’nın bu girişimlere karşı çıkmaya kararlı olduğunu vurguladı.

The Times’ın haberinde eski Belarus istihbarat üyeleri dahilPolonya’daki silahlı ayaklanma konusunda yüzlerce kişinin eğitim aldığı belirtilirken, bazı grupların eğitimde birkaç ayı geride bıraktığı belirtildi.

Belarus Devlet Lideri Aleksandr Lukashenko, bu ayın başlarında yaptığı açıklamada, Batılı ülkelerin Belarus’ta iktidar değişikliği için askeri temelli senaryolar hazırladığını vurgulamıştı. Litvanya ve Ukrayna’da eğitim gördü.dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu