Haber

Marvel’s Spider-Man 2, Chadwick Boseman’ı Anıyor

Dün itibarıyla vizyona giren Marvel’s Spider-Man 2, Kara Panter rolüyle tanınan merhum Chadwick Boseman’ı yürekten anıyor. Oyunun birçok paskalya yumurtası arasında bir tanesi dokunaklı bir hediye olarak öne çıkıyor.

Örümcek Adam 2’de Kara Panter unutulmadı

Midtown bölgesinde oyuncular, Spider-Man 2’nin ön bölümlerinden tanıdık bir yer olan Wakanda Büyükelçiliği’ni bulacaklar. Miles elçiliğin ön kapısına yaklaşırken oyunculara “Onur” mu diyor? tuşuna basmalarını söyleyen bir komut istemi görüntülenir. Etkinleştirildiğinde Miles ciddi bir şekilde kollarını göğsünün üzerinde kavuşturur ve ikonik Wakanda Forever selamını verir.

Sonsuza Kadar Wakanda. #SpiderMan2 pic.twitter.com/nNfDBUrMur

– Greg Miller (@GameOverGreggy) 19 Ekim 2023

Bu etkileşim kısa olmasına rağmen duygusal yankısı yadsınamaz. Spider-Man 2, Boseman’a saygı duruşunda bulunan ilk oyun değil. Boseman’ın 2020’deki ani ölümünden kısa bir süre sonra vizyona giren Spider-Man: Miles Morales’te oyunun jeneriğinde dokunaklı bir mesaj yer alıyordu:

“Asil kral Chadwick Boseman’ın sevgi dolu anısına. Onun onuru, gücü ve şefkati gelecek nesiller boyunca yankılanacak. Sonsuza kadar Wakanda.”

Venom’un spin-off oyunu geliyor mu?

Ayrıca oyun, Boseman’ın 42. filmdeki çığır açan Jackie Robinson canlandırmasına bir gönderme olarak 42. Cadde’nin adı “Chadwick Way” olarak değiştirildi.

Hayranların merakla beklediği Spider-Man 2, dün PS5’te yayınlandı. Oyuncular bu yeni maceraya atılırken siz de oyunla ilgili tüm bu farklı detayları öğrenmek için takipte kalabilirsiniz. Ne düşünüyorsun? Lütfen niyetinizi bizimle yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu