Teknoloji

Mercedes-Benz “EQ” Mücevherini Bırakmış Olabilir!

Alman lüks otomobil üreticisi mercedes-benz Dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Mercedes-Benz’den Alman haber kaynağı Handelsblatt’ın haberine göre şirket, elektrikli ve hibrit motorlu otomobillerinde kullanıyor. EQ“” kullanmamaya karar verdi.

Edinilen bilgiye göre Mercedes-Benz CEO’su Ola Kallenius Kendinden geldi. Konuyla ilgili şirket içi görüşmeler yapıldı ve markanın elektrikli otomobillere yaklaşımı ile EQ jewellery gereksizolmaya başlayacağına inanılmaktadır.

Karar 2024 prestijiyle geçerli olacak!

Handelsblatt’ın iddiasına göre Mercedes-Benz’in yeni kararı, 2024 sonuna kadar gerçek Piyasaya sürülecek olan yeni nesil elektrikli otomobiller prestijiyle geçerli olacak. Şirket, o gün gelene kadar EQ takılarını kullanmaya devam edecek.

Bu ortada; Ola Kallenius’un tek planının EQ fişinden kurtulmak olmadığı belirtiliyor. İddiaya göre Mercedes-Benz’in CEO’su isim vermek daha kolay istiyor. Ancak bu noktada nasıl çalışılacağı net değil.

Mercedes-Benz’in EQ takıları nereden geliyor?

Mercedes-Benz’in web sitesinde EQ takıları hakkında bir bilgi var. Şirketin elektrikli arabalarEQ, yarattığı marka Mercedes-Benz’den Elektrikli Zeka” ifadesinin kısaltması olarak kabul edilmektedir. devrimin“Adının EQ olduğunu söylüyor.

Şunu da belirteyim; EQ’dan sonraki harf hangi model Ne olduğunu anlamamıza yardımcı olur. Örneğin, EQS, S Serisinin elektrikli versiyonudur ve EQE, E Serisinin elektrikli versiyonudur…

Mercedes-Benz için Ocak 2023 fiyatları:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu