Haber

Prens Harry: Düşmanları havadan vurmak travmadan kurtuldu

Sussex Dükü Prens Harry’nin 10 Ocak’ta yayınlanacak olan “Yedek” kitabında şimdiden çarpıcı itiraflar ortaya çıktı.

İngiliz Kraliyet Ailesi’nden ayrılarak eşi Meghan Markle ile birlikte ABD’ye yerleşen Harry’nin İngiliz ordusunda görev yaparken Afganistan’da imzaladığı olaylar tepki çekti.

Afganistan hatırasının ardından dikkat çeken sözler

Harry, Afganistan’da 25 kişiyi öldürdüğünü ve bundan utanmadığını söyledi. CBS televizyonuna konuşan İngiliz Prens, benzer açıklamalarına devam etti.

“Düşmanları vurmak annemin acısını dindirdi”

10 yıldır orduda görev yapan 38 yaşındaki Harry, Apaçi helikopterleri uçurmanın ve düşmanları havadan düşürmenin, annesi Diana’nın ölümünün yarattığı travmayı “aşmaya” yardımcı olduğunu ve “acısını bir amaca dönüştürdüğünü” söyledi.

“Garip bir şekilde iyileştiğimi hissettim”

Prens Harry “Bir Apaçi’nin ön koltuğunda ateş ediyor, onu uçuruyor ve aynı anda dört radyo izliyordum. Radyo çığlığıyla yerdeki herkesi kurtarmak ve onlara yardım etmek için oradaydım. Garip bir şekilde iyileşmiş hissettim.”dedim.

Harry 2004’te askere gittiğinde, savaşın kendisi için yıllar önce, annesi Prenses Diana’nın 1997’de bir araba kazasında ölmesiyle başladığını anlattı.

“Askerlik kariyerim beni kurtardı”

Diana’nın öldüğü andan itibaren “adrenalinle hayatını yaşamaya” başladığını ve yıllarını İngiliz basını kadar “kendisiyle savaşarak” geçirdiğini belirten Harry, şunları söyledi:

“Büyük bir hayal kırıklığına uğradım ve bu olaydaki rolünden İngiliz basınını sorumlu tuttum. Askeri kariyerim beni birçok yönden kurtardı. Beni İngiliz basınının gözünden uzaklaştırdı.


“Prens olmak bana orduda bir avantaj sağlamadı”

Kendimden daha büyük bir amaca odaklanabildim; Herkesle aynı üniformayı giymek, hayatımda ilk kez normal hissetmek ve şimdiye kadar karşılaştığım en büyük zorluklardan bazılarını başarmak.”

Mail’e göre Harry, prens olmanın kendisine orduda bir avantaj sağlamadığını ve herkes gibi çok çalıştığını sözlerine ekledi.

haberkiziltepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu