Teknoloji

Riot Games çalınan kodlar arasında League of Legends’ın da olduğunu açıkladı

Bilinen birçok oyunun içerisinde yer alan ve milyonlarca oyuncuyu birbirine bağlayan League of Legends yayıncısı Riot Games, geçtiğimiz günlerde Kaliforniya merkezli bir siber saldırıya uğradı. Açıklamalara göre, ele geçirilen belgelerde şirketin paylaşmaya hazır olmadığı deneysel özellikler de yer alıyordu. Şirketin eski şifreli koruma sistemleriyle ilgili bazı bilgilerinin çalınması ve kullanıcı bilgilerinin saldırıdan etkilenmemesi sevindirici bir haberdi. Dev oyun şirketi, bunun içerik yayınlama yeteneklerini süresiz olarak etkilediğini ve Teamfight Tactics ve League of Legends’ın yakında geleceğini duyurduğu 13.2 güncellemesi de dahil olmak üzere birçok çalışmasını sekteye uğratacağını belirtti.

“Bir fidye e-postası aldık. Söylemeye gerek yok, ödemeyeceğiz.”

Bilgisayar korsanlarının oyunun hile savunma sistemi ve kaynak kodları karşılığında 10 milyon dolarlık fidye ödemeyi reddettiklerini açıklayan şirket, sızdırılan kaynak kodları nedeniyle yakında yeni hilelerin ortaya çıkabileceğini duyurdu. Firma bu konuda mağduriyet yaşamamak adına çalışmalarına başlamıştır. Riot yaptığı açıklamada, korsanların bu kaynak kodları yayınlaması durumunda oyun modlarının ve yeni özelliklerin çevrimiçi olarak görüneceğini ancak oyun içinde yayınlanacağının bir garantisi olmadığını söyledi. Riot Games, akına kimin neden olduğunu araştırmak için kolluk kuvvetleri ve harici danışmanlarla çalışmaya başladı.

Riot Games, “Bu saldırı, inşa ortamımızı bozsa ve gelecekte sorunlara neden olsa da, en önemlisi, hiçbir oyuncu verisinin veya oyuncu kişisel bilgilerinin tehlikeye atılmamasını sağlamaya devam ediyoruz. Aslında, kaynak kodun herhangi bir şekilde açığa çıkması, yeni hilelerin ortaya çıkma olasılığını artırabilir. Saldırıdan bu yana hile önleme üzerindeki etkiyi değerlendirmek ve gerekirse düzeltmeleri mümkün olan en kısa sürede uygulamaya hazır olmak için çalışıyoruz.” açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu