Yaşam

Sondaj sırasında açığa çıkan gaz bir torbaya konularak teste götürüldü.

Gaziköy’de 5 gün önce meyve ağaçlarının sulanması için yapılan sondaj çalışması sırasında patlama meydana geldi. Bölgede su aramak amacıyla yürütülen sondaj çalışmaları sırasında 136 metre derinliğe ulaşıldığında ani bir basınçlı gaz sızıntısı yaşandı. Gaz emisyonu 5 gün boyunca basınç düşmeden devam eder. Ganos fay hattı üzerinde yaşanan bu olay mahalle sakinlerini tedirgin etti. Etrafta güçlü bir boğaz kurutan petrol ve gaz kokusu varken, gazın çıktığı bölgeye plastik şişe atıldığında dışarı atılıyor.

Mahalle Muhtarı Ali Altıntaş, havanın nasıl olduğunu test etmek için köy sakinleriyle birlikte dışarı çıktı. Basınçlı havayı çöp torbasına doldurdu. Çöp torbasına delik açıldığında çakmakla çıkan gaz bir anda alev aldı. O anlar ikinciikinci kaydedildi.

Bunun üzerine Muhtar Altıntaş durumu yetkililere bildirerek, şunları söyledi: Bir amcamız Su almak için meyveyi deldi. Sondaj günü makine 130’a düştüğünde, kafa değiştirirken makine boşluğa düştü. Makine boşluğa düştükten sonra üste basınçlı bir gaz çıktı. Açığa çıkan gaz 5 gün boyunca basınç altında tutuldu. Yetkililerin buna karşı önlem almasını istiyoruz. Çünkü gaz kesilmiş gibi görünmüyor ve çok yanıcı bir gaz. Gazda güçlü bir yağ kokusu var. “Orada çiftçilik yapan ve hasat yapan vatandaşlarımız bile boğaz kuruluğu yaşadı.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu