Haber

TFF Tahkim Kurulu Başkanı Mustafa Artuç vefat etti

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Başkanı ve Yargıtay 9. Ceza Dairesi Üyesi Mustafa Artuç, 51 yaşında hayatını kaybetti.

TFF, Tahkim Kurulu Başkanı Mustafa Artuç hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Başkanı ve Yargıtay 9. Ceza Dairesi Üyesi Mustafa Artuç’un vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Merhumun cenazesi Tokat’ın Zile ilçesine bağlı Ede Köyü’nde öğle namazına müteakip defnedilecektir. Merhum Mustafa Artuç’a Allah’tan rahmet; Kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Mustafa Artuç kimdir?

Mustafa Artuç 09.01.1972 tarihinde Zile’de doğdu. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisansını Türkiye ve Orta Doğu Kamu Yönetimi Enstitüsü Adalet Yönetimi İhtisas Anabilim Dalı’nda “Kamu Görevlilerinin Yargılanması” konulu teziyle tamamladı.

Viranşehir/Şanlıurfa, Ağlı/Kastamonu, Hacıbektaş/Kastamonu’da görev yaptıktan sonra 1997’de tamamlayamadığı hakimlik adaylığı sonrası 2004 yılında Yargıtay 4. Ceza Dairesi’ne soruşturma hakimi olarak atandı. Sırasıyla Nevşehir. 2009 yılından itibaren Gençlik ve Spor Bakanlığı hakem kurulu üyesidir.

Adalet İdaresi, Spor Hukuku, Kamu Görevlileri ve Özel Soruşturma Usulleri, Çocuk Hukuku, Ceza Adaleti Sistemi ve Çevre Hukuku alanlarında çalışan Artuç, Türkiye Adalet Akademisi ve Gazi Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu, Ceza Adalet Sistemi, Hürriyete Karşı Suçlar okudu. , TCK. Genel Hükümler, Namusa Karşı Suçlar, Ceza İnfaz Esasları, Adalet Sistemine Giriş, Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemesi Hukuku dersleri vermektedir.

Yargıtay 4. Ceza Dairesi’nde soruşturma hakimi olarak görev yapan Artuç, 27.02.2014 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile Türkiye Adalet Akademisi Başkan Yardımcılığına atandı. Evliydi ve bir çocuğu vardı.

doganhisarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu