Haber

Yeni Akit, Fenerbahçe’nin “Atatürk Stadyumu” Önerisini Hazmedemedi: ”Takımın Adını da Değiştirin Bari”

Halkı kin ve düşmanlığa sürükleyen, bayanlara hürmeti olmayan Yeni Akit’in Atatürk denildiğinde eli ayağına dolanıyor biliyorsunuz ki. Cumhuriyet değerlerini hiçe sayan Yeni Akit, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nun isminin Atatürk Stadyumu olarak değiştirilmesi önerisi haberinde attığı başlıkla bizleri tekrar şaşırtmadı.

Yeni Akit’i bilmeyeniniz yoktur. Kadınlara karşı zerre saygısı olmayan bu oluşumun insanları kin tutmaya sürükleyen haber başlıkları da malumunuz…

Kimsede olmayan bir zihniyet algısına sahip Yeni Akit’in uyguladığı sansürler ve yazdığı haber metinleri karşısında ne diyeceğimizi şaşırıyoruz açıkçası.

1907 Fenerbahçe Derneği, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nun isminin Atatürk Stadyumu olarak değiştirilmesi için teklifte bulunmuştu hatırlarsanız.

Fenerbahçe Spor Kulübü lideri Ali Koç, ”Talebin sonuna kadar arkasındayız. Tüm kongre üyelerimize ve taraftarlarımıza sesleniyorum; arzuyu, isteği 100’üncü yıl tamamlanmadan tahminen de 29 Ekim 2023’de hayata geçirelim. Varsanız biz de varız.” tabirleriyle büyük beğeni toplamıştı.

Başta Fenerbahçe taraftarları olmak üzere birçok futbolseverin gönlünü fetheden bu teklif toplumsal medyada da büyük yankı uyandırdı.

Atatürk ismini duyunca tüyleri diken diken olan Yeni Akit, yaşanan bu olayı okuyucularına, “Takımın adını da değiştirin bari… Atatürk mü olsun, M. Kemal mi?” başlığıyla verdi.

Tabii toplumsal medya kullanıcıları mevzu hakkında sessiz kalmadı…?

??

twitter.com

??

twitter.com

??

twitter.com

??

twitter.com

Konu hakkındaki niyetlerinizi hayli merak ediyoruz…

Buyurun yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu