Haber

Yunanistan Başbakanı Gazze’deki Çatışmaya İnsani Duraklamanın Gerekliliğini Vurguladı

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis, Gazze Şeridi’ndeki sivillerin can güvenliğinden endişe duyduklarını belirterek, çatışmalara insani bir duraklama verilmesi gerektiğini vurguladı.

Yunanistan Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre Mitsotakis, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefonda görüştü.

Görüşmede Ortadoğu’daki gelişmeler ve Gazze Şeridi’ndeki insani durum ele alındı.

Miçotakis, Atina’nın Filistin ve İsrail’in kendilerini savunma hakkı konusundaki görüşünü dile getirdi.

Mitsotakis, Blinken’e Gazze Şeridi’ndeki sivillerin güvenliği konusunda artan endişelerini aktararak, çatışmalara insani bir duraklama getirilmesi ve Gazze Şeridi’ne gerekli insani yardımın kesintisiz olarak sağlanması gerektiğini vurguladı.

Yunanistan, Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’nın 7 Ekim sabahı İsrail’e yönelik saldırısını kınayarak, İsrail’in kendisini savunma hakkına sahip olduğunu ancak bunu uluslararası hukuk çerçevesinde kullanması gerektiğini vurguladı. insan hakları hukuku.

Sivillerin can güvenliğinin sağlanması gerektiğinin altını çizen Atina, çatışmaların insani açıdan durdurulması ve bölgeye insani yardım sağlanmasının da gerekliliğini benimsiyor.

sarioglanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu