Haber

Yüzlerce protestocu Avustralya’da İsrail nakliye sınırını kapattı

Yüzlerce Filistin yanlısı gösterici Avustralya’daki tersanede Filistin adına protesto gösterisi yaptı. Filistin yanlısı protestocular, İsrail nakliye şirketinin çalıştığı tersanenin tüm yollarını kapatarak araçların İsrail nakliye şirketinin çalıştığı bölgeye ulaşmasını engelledi. Çarşamba günü Melbourne tersanesinin tamamen durma noktasına gelmesine neden oldu.

Birlik, Filistin için ‘derhal ateşkes’ çağrısında bulundu

Filistin İçin Birlikçiler örgütüne bağlı protestocular, Filistin bayrağıyla kaplı yolda yatarak Victoria Uluslararası Konteyner Terminali’ndeki yoğun trafiği engelledi. Derhal ateşkes, Gazze’deki soykırımın sona ermesi ve Yahudi cemaati üyeleriyle birlikte Filistin için adalet talep ettiler.


İki yüzden fazla gösterici tersanede Filistin bayrakları salladı ve Özgür Filistin’i tanıtan posterler taşıdı. “çocukları güvende tutun”sloganlar ve davul sesleri yankılanıyordu.

İsrail’in en eski ve en büyük nakliye şirketi olan ZIM, göstericiler tarafından Filistin halkına karşı savaş suçlarına ve etnik temizliğe yardım etme konusunda uzun bir geçmişe sahip olmakla suçlanıyor.

KAYNAK: ALJAZEERA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu