Haber

Bakan Karaismailoğlu: “Dışişleri Bakanlığı Trabzon’da temsilcilik açacak”

Trabzon Boztepe’de bir süredir yapımı devam eden Seyir Terası’nın açılışı bugün törenle açıldı. Törene Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Adil Karaismailoğlu, Dışişleri Bakanlığı’nın önümüzdeki günlerde Trabzon’da temsilcilik açacağını belirterek, “Dışişleriyle ilgili işlemlerimiz çok daha kolay olacak. Valimiz ile de görüştük, en kısa zamanda yerini ayarlayacağız.” söz konusu.

Bakan Karaismailoğlu konuşmasına devam ederek bu değerli eserin şehre değer katacağını belirterek, “Trabzon böyle projeleri hak ediyor yarın Kanuni Bulvarı’nın önemli bir bölümünü hizmete açacağız. Bu bölümde viyadükler ve 500 metre uzunluğundaki Bahçecik Tüneli de Erdoğdu’da yer alıyor.Bahçecik ve Yeni Cuma bağlantısını açacağız.Bu yıl Değirmendere’den Kanuni Bulvarı’nı sahile bağladığımızda şehir trafiğine nefes alacak ve yenilenecek önemli projemizin önemli kısımlarını bitirmiş olacağız. sahil yoluna alternatif olacak.”

Ganita Park’ın 30 Nisan’da vatandaşların hizmetine açılacağını da söyleyen Karaismailoğlu, 43 kilometrelik Güney Çevre Yolu’nun ilk etabının temelini 1 Mayıs’ta atacaklarını duyurdu.

“Dışişleri Bakanlığı Trabzon’da Temsilcilik Açacak”

Trabzon’da turizm açısından çok önemli bir adım olacağını ve Dışişleri Bakanlığı’nın temsilcilik açacağını ifade eden Karaismailoğlu, “Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmelerimizi dün tamamladık. kısa bir süre. Valimiz ile de görüştük en kısa zamanda yerini ayarlayacağız. Gelişen turizm sektörü için önemli çalışmaları burada yönetip geliştireceğiz. İlimiz gelişmeye çok uygun. 3 Mayıs’ta açılışını yapacağız. tüm uluslararası koridorların birleştiği Trabzon Limanı ile birlikte.Zigana Tüneli ile Basra Körfezi’ne bağlantı kurulacak.Yeni Tarihi İpek Yollarından bahsediyoruz.Trabzon Türkiye’nin parlayan yıldızı olmaya devam edecek. Trabzon’a yakışacak dünyanın en keyifli havalimanını deniz dolgusu ile hayata geçireceğiz. Kent içi raylı sistemler için değerli adımlar atacağız” dedi. – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu