Ekonomi

Halving ile Bitcoin 50.000 Dolar Olacak mı?

Kripto analistlerine göre Bitcoin, yeni token arzını azaltacak halving süreciyle birlikte gelecek yıl 50.000 doları aşan bir rallinin başında olabilir.

En büyük kripto para birimi Bitcoin, 2022’de yaşadığı keskin kayıpların ardından 31 Aralık’tan bu yana yüzde 70’lik bir toparlanma yaşadı.

Bloomberg Intelligence ve Matrixport’a göre şu sıralar 30.000 dolar seviyesini aşmak için mücadele eden Bitcoin, halving ile birlikte en az yüzde 78’lik bir yükselişi tetikleme potansiyeline sahip. Halving ile Bitcoin madencilerinin üretimleri karşılığında aldıkları coin miktarı yarıya iniyor. Üç aylık halving, Nisan 2024 civarında gerçekleşecek ve Bitcoin arzını 21 milyon jetonla sınırlama sürecinin bir modülü olacak.

Bitcoin, son üç yarılanmanın her birinin ardından rekor seviyelere yükseldi.

Bloomberg İstihbarat: 50.000 Dolara Ulaşabilir

Bloomberg İstihbarat Analisti Jamie Douglas Coutts, yaklaşan yarılanmanın önceki döngüler ışığında yüzde 50 fiyatlandırıldığını belirtiyor.

Coutts, Bitcoin’in Nisan 2024’e kadar 50.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor. “Bitcoin döngüleri yarılanmadan yaklaşık 12-18 ay önce dibe vuruyor” diyor Coutts, mevcut döngü yapısının geçmiştekilere benzer olduğuna dikkat çekiyor.

Matrixport Araştırma Müdürü Markus Thielen ayrıca Bitcoin’in Nisan 2024’e kadar 65.623 dolar civarında olacağını hesaplıyor.

bozkurt-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu