Haber

Bandırma’dan özel sporcular Türkiye Şampiyonası’na katılacak

Türkiye Özel Sporcular Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda Bandırma’yı iki sporcu temsil edecek.

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde atletizm koşu branşında il şampiyonu olan ve barajı geçen 2 özel sporcu, Türkiye Özel Sporcular Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye Atletizm Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Şehit Bedir Karabıyık Spor Kulübü’nün özel sporcularından Adem Sevinç 1500 metrede, Mehmet Talat Uçar ise 100 metre koşuda yarışacak. Şampiyona 19-21 Kasım tarihleri ​​arasında Antalya’da düzenlenecek.

Şehit Bedir Karabıyık Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Uçar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Özel sporcularımız daha önce Türkiye sıralamalarına ulaşmıştı. Bu yıl düzenlenen Balıkesir İl Şampiyonası’nda 5 sporcumuz madalya kazandı. Bu şampiyonada yarışan sporcularımızdan 2’si geçti” Eşik seviyelere ulaştım ve milli takıma katıldım.” “Bu iki sporcumuz Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda Balıkesir ve Bandırma’yı temsil edecek. İnşallah şehrimize madalyalarla döneceğiz. Bandırma’da yaşayan özel çocuklarımızı sporla tanıştırmak için çaba harcıyoruz. Özel çocuklarımızın sosyalleşmelerini ve sosyalleşmelerini hedefliyoruz. Spor sayesinde hayata tutunun” dedi. – BALIKESİR

haber-aydintepe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu