Haber

Hindistan’da Tren Kazası: Ölü Sayısı 294’e Yükseldi

Hindistan’ın Odisha eyaletinde meydana gelen tren kazasında ölü sayısı 294’e yükseldi. Bölgedeki arama kurtarma çalışmaları tamamlanırken kazaya ilişkin tutanağın açıklanması bekleniyor.

Hindistan’ın Odisha eyaletinin kuzeydoğusundaki Balasore bölgesinde iki yolcu ile bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen kazada can kaybı 294’e ulaştı. Hint medyası, kaza mahallindeki arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığını duyurdu.

Hindistan medyasına açıklamalarda bulunan Demiryolları Bakanı Ashwini Vaishnaw, kazayla ilgili soruşturmanın tamamlandığını ve raporun en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti. Kazanın raylardaki elektronik ilişki sisteminde değişiklik olması sonucu meydana geldiği düşünülüyor. Soruşturma kapsamında insan hatası olup olmadığının tespit edilmesi öngörülüyor.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi kazayla ilgili yaptığı açıklamada, “Balasore Tren Kazası nedeniyle derin acı içindeyim. Düşüncelerim yaslı ailelerle birlikte. Ölenlerin ailelerinin kaybı telafi edilemez ama hükümet telafi edecek” dedi. onlara yardım etmek için her yolu dene.Bu olay hükümet için çok ciddi, her türlü soruşturma.Bunun için emir verildi ve kim suçlu bulunursa o en ağır cezaya çarptırılacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu