Haber

Hyundai, Nürburgring 24 Saatlik Dayanıklılık Yarışında Üst Üste Üçüncü Galibiyeti Hedefliyor.

Hyundai, dünyanın en güçlü otomobil yarışı olan 2023 Nürburgring 24 Saat’te sekizinci kez yarışacak.

• Hyundai takımı, TCR sınıfında arka arkaya üçüncü, VT2 sınıfında ise ilk galibiyetini almayı planlıyor.

• Almanya’da yapılacak dayanıklılık yarışına 200’den fazla araç ve 700 pilot katılacak.

Green Hell adıyla dünyanın en zor pisti olarak anılan Nürburgring, 24 Saat dayanıklılık yarışlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu yıllık yarış, Touring ve GT yarış arabalarının kıyasıya mücadelesine tanık olacak. Yaklaşık 25.4 km uzunluğundaki parkurda 200’den fazla araç havalanacak. Yarışa 700’den fazla pilotun katılmasına izin verilirken, Hyundai Motorsport ayrıca N üretim modellerine Touring sınıfında iki Elantra N TCR ile rekabet etme fırsatı verecek. Arabaları İspanyol Mikel Azcona, Alman Marc Basseng ve Manuel Lauck kullanacak ve Amerikalı IMSA TCR şampiyonu Bryan Herta Auto Sports ekibi yönetecek. Hyundai Motorsport, bu güçlü yarışı kazanarak arka arkaya üçüncü galibiyetini hedefliyor.

Hyundai Driving Experience (HDX), VT2 sınıfında iki i30 Fastback N Cup otomobili içerecek. HDX eğitmeni Marcus Willhardt ilk aracı kullanacak, diğeri ise dönüşümlü olarak Almanya, Amerika ve Kore’den medya mensupları tarafından paylaşılacak.

Hyundai, pistin padok alanına büyük çaplı bir ağırlama standı kuracak ve bu büyük ölçekli tesiste dünyanın dört bir yanından N hayranlarını, medyayı ve diğer ziyaretçileri ağırlayacak. Çeşitli N modellerinin tanıtılacağı bu özel yarışta Hyundai i20 N WRC ve N Vision 74 konseptli araçlar da sergilenecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu