Haber

Kocaeli’de yol üstü otoparka yeni tarife

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ekim ayı toplantısında alınan kararla yol üstü otopark tarifesinde değişiklik yapıldı. Büyükşehir iştiraklerinden Belde A.Ş. Yeni tarife 6 Kasım Pazartesi gününden itibaren uygulanmaya başlayacak. Karayolu otoparklarında son tarife değişikliği 2 yıl önce gerçekleşti. Bu yıldan itibaren ilk kez motosikletlerden park ücreti alınmasına karar verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 19 Ekim 2023 tarihinde yapılan toplantısında alınan 514 sayılı kararla Belde A.Ş. tarafından işletilen yol üstü otoparklarda tarife değişikliği yapıldı.

Buna göre binek araçların 1 saate kadar otopark ücreti İzmit’te 7 TL’den 13 TL’ye, Gebze’de 6 TL’den 11 TL’ye, Derince, Körfez ve Karamürsel’de 5 TL’den 9 TL’ye çıkarıldı. Bu yıldan itibaren ilk kez motosikletlerden park ücreti alınmasına karar verildi. Yeni fiyat tarifesi 6 Kasım Pazartesi gününden itibaren uygulamaya girecek. Yol üstü otoparklara ilişkin son tarife değişikliği ise 22 Aralık 2021 tarihinde yani 2 yıl önce UKOME kararıyla yapılmıştı.

İLK 15 DAKİKA ÜCRETSİZ

Belde A.Ş. İzmit, Gebze, Derince, Körfez ve Karamürsel tarafından işletilen yol üstü otoparklarda ilk 15 dakikaya kadar ücret alınmayacaktır. 3 saatten sonra devam eden otoparklarda saat başına 1 saatlik ücret tarifesi uygulanacaktır. Karamürsel İlhan Çınar Bölgesi’nde binek araçlar için günlük 15 TL, motosikletler için ise günlük 10 TL sabit fiyat uygulanacak. Gazi ve şehit yakınları yol üstü otopark hizmetinden 3 saate kadar ücretsiz, fazla mesai ise ücret karşılığında yararlanabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu