Haber

Metrobüste bıçaklı yaralama olayında bir şüpheli hakkında dava açıldı

Metrobüsün Merter durağında çıkan tartışmada 2 kişiyi bıçakla yaraladığı belirlenen sanık hakkında 4 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 2 Şubat 2022’de Merter metrobüs durağında sanık Gökay Atilan ile müştekiler Murat Köklü ve amcası Mustafa Köklü arasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüştüğü belirtildi.

Olayın kamera görüntüleri incelendiğinde, iddianamede, tarafların ortasında çıkan arbedede Atilan’ın bıçağı savurduğu ve müştekilerin sanığın bıçağı sanığın elinden almaya çalıştığı, Murat ve Mustafa Köklü’nün olayda bıçakla yaralandı.

İddianamede sözlerine yer verilen sanık Gökay Atilan, “Murat isimli şahıs metrobüste bir kadınla tartışıyordu. Olaya müdahale edince bana küfür etti. Yanındaki Mustafa ile bana saldırdı. Korktuğum için ve kendimi savunmak için bıçağı çıkardım. Mustafa’nın bacağına iki kez vurdum. Bunun için üzgünüm.” söz konusu.

Şikayetçi Murat Esaslı, “Metrobüsteki kadın bana neden baktığımı sordu. Ben de kadına ona bakmadığımı söyledim. Sanık bir anda Mustafa amcama saldırdı. Bıçak amcamın bacağına saplandı. elimi çünkü bıçağı tutuyordum.” açıklama yaptı

Şikayetçi Mustafa Esaslı, yeğenini kadınla tartışmaması konusunda uyardığını, Atilan ve tanımadığı 2 kişinin kendisine saldırdığını, zanlının kendisini bıçakladığını söyledi.

İddianamede sanık Gökay Atilan’ın 2 kişiye karşı “silahla kasten yaralama” suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Davanın duruşması önümüzdeki günlerde Bakırköy 55. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

torulhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu