Haber

Muhteşem Kupa krizinin perde arkası! Hakan Fidan’dan Koç ve Özbek’e telefon görüşmesi

Galatasaray ile F.Bahçe arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması planlanan Süper Kupa maçı, kulüplerin Atatürk forması ve pankart taleplerinin karşılanmaması nedeniyle ertelendi.

YENİ DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Süper Kupa krizinin yaşandığı gecenin perde arkasını yazdı. Türkiye’nin uzun süre gündeminde kalan Süper Kupa krizine ilişkin yeni detaylar aylar sonra ortaya çıktı. Selvi, yazısında Hakan Fidan’ın, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek’i aradığını yazdı.

BAKAN FİDAN’DAN KOÇ VE ÖZBEK’E TELEFON

Selvi, Hakan Fidan, Ali Koç ve Dursun Özbek, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nde eğitim almış biri olarak benden daha mı Atatürkçüsün?”dedi.

Abdülkadir Selvi’nin ‘Otokar Suudi fuarında Atatürk fotoğrafı sergiledi mi’ başlıklı yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

HAKAN FİDAN’IN SORUSU

Süper Kupa krizinin yaşandığı gece, olayın iki ülke ilişkilerine zarar verecek bir krize dönüşmesine izin vermeyen devlet adamlarımızdan biri de Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’dı. Hakan Fidan telefonda hem Dursun Özbek hem de Ali Koç’a, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nde eğitim almış biri olarak siz benden daha Atatürkçü müsünüz?” O sorar. Mükemmel bir soru.ALİ KOÇ’A SORULAR

Konu Suudi Arabistan olunca Ali Koç’a bazı soruların sorulması kaçınılmazdı.

1- Ali Koç, Riyad’daki fuarda Otokar standında Atatürk’ün çerçeveli fotoğrafını bulundurdunuz mu?

2- Suudi Arabistan’daki fuarda Otokar çalışanlarının Atatürk fotoğraflı tişört giymesini zorunlu kıldınız mı?

3- Otokar standında “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” pankartı açtınız mı?

Bazıları Savunma Sanayii Fuarı, Otokar ve Atatürk fotoğraflarının bununla ne alakası olduğunu sorabilir. Peki konu Büyük Kupa maçı ve F.Bahçe olunca neden bunun hiçbir alakası olmadığı söylenmiyor?

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu