Haber

Odunpazarı Belediyesi Arıköy Projesi’nde bal hasadı tarihi belli oldu

Odunpazarı Belediyesi Üniversiteler ve demokratik kitle örgütleri iş birliğiyle hayata geçirilen Arıköy Projesinde teorik eğitimin ardından uygulamalı eğitim tamamlandı. Kovandaki uygulamalı eğitimin ardından sıra bal hasadına geldi.

Odunpazarı Belediyesi Üniversiteler, odalar ve demokratik kitle örgütleri iş birliğiyle hayata geçirilen Arıköy’de teorik eğitimin ardından uygulamalı eğitim tamamlandı. Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ve Eskişehir Ziraat Mühendisleri Odası’nın katkılarıyla yürütülen 2023 Arıcılık uygulama eğitimi, ziraat teknikeri Muzaffer Söğütkıran tarafından verildi. 4 grup halinde toplam 120 kişiyle teorik eğitimin tamamlandığı Arıköy’de, 10 kursiyere eşlik eden iki eğitmen eşliğinde pratik eğitim gerçekleştirildi. Uygulamalı eğitimin tamamlanmasıyla sıra bal hasadına geldi. Arıköy’de 13 Eylül Çarşamba günü saat 11.00’de bal hasadı yapılacak.

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri, her kümeye 10 saat süreyle kovanda uygulamalı eğitim verildiğini, kovan denetimi, ana arı kontrolü, zayıf kolonilerin birleştirilmesi süreci, beslenme kontrolü ve besleme, yağma ve alınacak önlemler, süreç ve süreç hakkında bilgi verildiğini belirtti. çerçevenin hazırlanıp kovana, gerektiğinde kovanın ikinci katına yerleştirilmesi. Bahislerin hazırlık amacıyla uygulamalı olarak anlatıldığını söyledi. Eğitimde arı hastalıklarına karşı alınacak önlemler ve ilaç uygulamaları hakkında da bilgi verildiğini kaydeden yetkililer, önceki dönemlerde verilen eğitimi başarıyla tamamlayıp sertifikalarını alan kursiyerlerin büyük çoğunluğunun profesyonel arıcılık faaliyetlerine başladığını vurguladı. Yetkililer, 13 Eylül Çarşamba günü gerçekleşecek bal hasadına tüm Eskişehirlileri davet etti.

Kaynak: ANKA / Hayat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu