Haber

Xi Jinping, 78. Grup Ordusuna savaşa hazırlanma çağrısında bulundu

HARBIN, 11 Eylül (Xinhua) — Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, kuzeydoğu Çin’deki 78. Grup Ordusunun kontrolü sırasında birliklerin savaşa hazırlık durumunun kapsamlı bir şekilde iyileştirilmesi çağrısında bulundu.

Aynı zamanda Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Merkezi Askeri Konsey Lideri olan Xi, bu açıklamayı cuma günü 78. Tümen Ordusu’nda inceleme yaparken yaptı.

Xi, küme ordusunun temsilcileriyle bir araya gelerek onlarla fotoğraf çektirdi. Cumhurbaşkanı, ülkenin kuzey ve kuzeydoğu bölgelerini vuran sel baskınlarına karşı yardım çalışmalarına hızlı ve cesur katılımlarından dolayı ordu ve silahlı polis güçlerine övgüde bulundu.

Xi, savaşa hazırlık düzeyinin artırılması, kilit ve zorlu konulardaki eğitimin güçlendirilmesi ve yeni savaş yeteneklerinin geliştirilmesi yönünde çaba gösterilmesi çağrısında bulundu.

Xi ayrıca Parti yapısının güçlendirilmesinin, silahlı kuvvetlerde birlik ve dayanışmanın yüksek düzeyde tutulmasının, ordunun istikrar ve güveninin korunmasının önemini vurguladı.

Denetim sırasında Çin Merkezi Askeri Konseyi Başkan Yardımcısı Zhang Youxia ve diğer üst düzey askeri yetkililer de hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu