Ekonomi

Wolfe Research, Outperform ile Insmed’i piyasaya sürdü, hisse fiyatlarında artış görüyor

Wolfe Research, Perşembe günü Insmed Incorporated’ın (NASDAQ:INSM) hisselerini incelemeye başladı ve ona 42,00 $ fiyat hedefiyle Outperform notu verdi. Araştırma firmasının iyimserliği, şirketin tüberküloz dışı mikobakteriyel (NTM) akciğer hastalığı tedavisi olan brensocatib için 3. aşama klinik denemelerden beklenen olumlu sonuca dayanıyor. Daha az ikna edici olan 2. aşama deneme sonucuna rağmen, piyasa Brensocatib’i başarı olasılığı (POS) yalnızca %35 olacak şekilde fiyatlandırdı ve Wolfe Research bunu ihtiyatlı buldu.

Firmanın analizi, yaklaşan deneme sonuçlarının olumlu olması durumunda hisse başına 34 $’lık önemli bir potansiyel kazanç ve sonuçların hayal kırıklığı yaratması durumunda hisse başına 19 $’lık potansiyel bir kayıp olduğunu gösteriyor. Wolfe Research, Insmed hisseleri için 42 dolarlık fiyat hedefini destekleyen ASPEN denemesi için daha güvenli olan %75 POS’unu haklı çıkarıyor.

Wolfe Research, Brensokatib’in ötesinde, Insmed’in NTM tedavisinde kullanılan mevcut ürünü Arıkayce için kalıcı büyüme fırsatları görüyor. Firma, ABD’deki organik büyümeden ve Japonya’daki olumlu döviz kurlarından destek bekliyor. NTM pazar büyüklüğünün her 7 ila 10 yılda bir iki katına çıkması beklendiğinden, Insmed’in gelecekteki pazar potansiyelini olduğundan fazla tahmin etme şansı var.

Araştırma firması ayrıca, daha önce Novartis tarafından satın alınan ve spinal müsküler atrofi (SMA) için Zolgensma’yı geliştiren bir ekip tarafından yürütülen Insmed’in erken aşama gen terapisi araştırmasının potansiyel avantajlarını da vurguluyor. 2024’te daha fazla ayrıntı beklenirken, ekibin geçmişi yatırımcıların güvenini artırabilir.

Wolfe Research’ün indirgenmiş nakit akışı (DCF) değerleme modeli, Insmed’i, şirketin nakit üreten hale gelmesi için ihtiyaç duyulan ek finansman olasılığını hesaba kattıktan sonra hiçbir nihai değeri olmayan iki varlıklı bir şirket olarak ele alıyor. Firmanın modeli, daha geniş NTM göstergesinde Arıkayce için %50 ve brensocatib için %75 POS varsayıyor ve yaklaşık 37 milyon ek hissenin ihraç edileceğine dair ihtiyatlı bir tahminde bulunuyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu