İş

Ekonomi ve siyaset gündemi – 1 Mayıs 2023

1- Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerle ilgili gelişmeler takip ediliyor. (Fotoğraf-Video)

2- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen Genel Heyeti ve Gelecek Yüzyıl Tanıtım Programı’na katılacak. Programlara Başkan Yardımcısı Fuat Oktay da katılacak.

3- TEKNOFEST Kapanış Programına Başkan Yardımcısı Fuat Oktay katılacaktır.

4- Cumhurbaşkanlığı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak, Bartın ve Manisa’da miting yapacak.

YASAMA YÖNETİCİ SİYASET

1- Adalet Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Bekir Bozdağ, AK Parti Seçim İrtibat Bürosu açılışına katılacak.

2- Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul milletvekili adayı Murat Kurum, Kartal’da Doğu ve Güneydoğulu vatandaşlarla kahvaltı programına, Çavuşoğlu Sanayi Sitesi esnafı ve Yunus Emre Mahallesi sakinleriyle toplantıya katılacak. , Kartal, Zeytinburnu’nda halka seslenecek’ Abdi İpekçi Spor Kompleksi TOKİ şantiyesinde akşam yemeğinde işçilerle buluşacak.

3- Dışişleri Bakanı ve AK Parti Antalya milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’da yerel basınla buluşacak, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Merkezi, L1 Laboratuvarı, Dr. Gönül Peçen-Dr. Ahmet Peçen, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve ambulans helikopter iniş alanının açılışına katılacak.

4- İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili adayı Süleyman Soylu, Bayrampaşa’da sivil toplum kuruluşlarıyla kahvaltıda bir araya gelecek.

5- Milli Eğitim Bakanı ve AK Parti Ordu Milletvekili adayı Mahmut Özer, Akkuş AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yapacak, Akkuş, Çaybaşı, İkizce AK Parti ilçe başkanlıklarını ziyaret edecek, esnafla görüşecek.

6- DÜZGÜN Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim uyum merkezinin açılışına katılacak ve mitingde vatandaşlara hitap edecek.

7- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Doğu ve Güneydoğu derneklerinin Esenyurt’ta düzenlediği hemşeri toplantısına katılacak.

8- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, partisinin il başkanlığı, Süleymanpaşa Belediyesi ve Öz-Sağlık İş Şubesini ziyaret ederek, sanayici ve esnafla görüşecek.

9-Cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan, basın toplantısı düzenleyerek Bayram Yeri Meydanı’nda halkla buluşacak ve Türk Ocağı Denizli Şubesi’ni ziyaret edecek.

EKONOMİ FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa Büyükşehir Belediyesi İnegöl Gençlik Merkezi, MODEF İnegöl Mobilya Fuarı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Mutfak Akademisi ve Kestel Belediye Toplu açılış törenleri, Ertuğrul Bey Meydanı Açılış Töreni ve AK Parti İl Teşkilatı İstişare Toplantısı. o olacak.

2- Tarım ve Orman Bakanı, AK Parti Kahramanmaraş milletvekili adayı Vahit Kirişci, Toprak Ürünleri Genel Müdürlüğü ve Afşin Seçim Ofisi açılışına, Muhtarlar, Mahalle Muhtarı, Sandık Kurulları ile Teşkilat Toplantısı ve Gençlik Buluşması’na katılacak.

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ve AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, Ortahisar önceki ve şimdiki dönem teşkilat kahvaltısı, Güney Çevre Yolu Temel Atma Töreni, Akçaabat sivil toplum kuruluşları ile istişare toplantısı ve Akçaabat Yaylacık Mahallesi seçimine katılacak irtibat ofisi açılışı .

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimi ve 28. Dönem kapsamında yurt dışında sandıkların kurulu olduğu temsilciliklerde oy kullanma işlemi devam etmektedir.

AKIM

1- 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlanıyor

– Bazı meslek odaları ve sendikalar 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Maltepe Miting Sahası’nda kutlayacak.

(İstanbul/11.00) (Fotoğraf-Video)

– 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Kahramanmaraş’ta, TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay ise Adana’da düzenlenecek etkinliklere HAK-İŞ Genel Lideri Mahmut Arslan katılacak.

(Kahramanmaraş/10.00/Adana/11.00) (Foto-Video)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu